+38 (097) 000-00-00, (095) 000-00-00

Виберіть свою мову

    Системи охоронної сигналізації та інші детектори

    Системи охоронної сигналізації служать виявлення та індикації, оповіщення про вторгнення чи спробі вторгнення в контрольовану зону. На додаток до основного механічного захисту будівлі, вхідних дверей та вікон, електронні рішення для захисту від злому забезпечують високий рівень безпеки шляхом стримування та оповіщення.

    Види спостереження

    Наступні види спостереження переважно використовуються охорони будинків. При зовнішньому відеоспостереженні двері та вікна контролюються на предмет несанкціонованого відкриття та проникнення, так що сигнал тривоги може бути поданий до того, як до будівлі проникнуть люди зі злочинними намірами. Система може бути включена і у присутності мешканців, наприклад, уночі. Для охорони периметра зазвичай встановлюються спеціальні віконні та дверні контакти, а також датчики руху та камери спостереження, які подають сигнал у разі несанкціонованого проникнення.

    У так званому спостереженні з пастками система контролює певні ділянки будівлі, зазвичай за допомогою детекторів руху, куди грабіжники можуть проникнути та буквально потрапити до пастки. В основному для цього використовуються інфрачервоні детектори руху, ультразвукові детектори руху або їх комбінації. Рекомендується поєднання спостереження за периметром із спостереженням за пастками.

    Типи сигналізації

    Як правило, розрізняють три типи сигналізацій, які також можуть поєднуватися один з одним:

    Безшумна сигналізація, яка в основному використовується з системами сигналізації при затриманні, щоб злочинець не помітив, що людина, що затримується, включила сигнал тривоги від центру управління екстреними викликами та службами, служби безпеки або поліції.

    Акустична сигналізація (генератор акустичного сигналу, наприклад, сирена) для відлякування порушників гучним сигнальним тоном, яким можна попередити або змусити тікати осіб, які вторглися на об'єкт, щоб мінімізувати можливу шкоду (у стандартах також називається зовнішньою сигналізацією).

    Оптична сигналізація (оптичний передавач сигналу), яка часто встановлюється додатково як стримуючий фактор, а також служить для чіткого маркування контрольованого об'єкта, а також для орієнтації сил, що надають допомогу.

    Вибір оптимального рівня безпеки або класу безпеки систем сигналізації для відповідної будівлі має вирішальне значення для безпеки та вартості установки, що досягається. Інформацію про це можна отримати у кваліфікованих монтажних компаніях та консультаційних центрах поліції.

    Рекомендації

    • до встановлення таких систем сигналізації допускаються лише спеціально навчені та сертифіковані електромонтажники;
    • стаціонарна установка всіх частин системи охоронної сигналізації;
    • 2 незалежні варіанти живлення (від мережі та від акумулятора);
    • незалежні оптичні та акустичні сигнальні пристрої.

    Системи, які відповідають цим критеріям, зазвичай досить складні і тому дорогі.

    Крім того, на ринку існує ряд більш дешевих систем, наприклад, поширені системи радіосигналізації, які також можуть досягти хороших результатів, відлякуючи грабіжників. Такі системи можуть бути встановлені несертифікованими монтажниками.

    В цілому, системи сигналізації повинні бути адаптовані до об'єкта, що захищається. Це потребує ретельного планування, тобто. залучення кваліфікованого електрика на якомога більш ранній стадії будівництва. Нерідко власники будівель ухвалюють рішення про встановлення системи охоронної сигналізації пізніше з міркувань вартості. У таких випадках ретельне планування також може врятувати від великих додаткових витрат, якщо необхідні кабелі та порожні канали вже були прокладені як запобіжний засіб під час будівництва будівлі.

    Типи систем охоронної сигналізації

    Розрізняють різні типи функцій системи сигналізації. Крім класичної технології постійного струму, при якій струм протікає між двома точками системи через загальний детектор, все частіше використовується технологія шини, при якій всі детектори з'єднані через загальну пару проводів - шинну лінію. У разі шина служить як лінією даних, і джерелом живлення для детекторів. Для передачі сигналів також часто використовується радіотехнологія.

    Електронний захист від злому

    Існує безліч можливостей та принципів реалізації систем охоронної сигналізації. Нижче наведено приклади заходів для приватного будинку:

    • електронні дверні замки, що відкриваються за допомогою транспондера, сканування пальця, введення кодів або за допомогою смартфона;
    • відеоспостереження через комунікацію дверей;
    • відлякування світлом, включення по детектору руху;
    • імітація присутності (таймери з довільним керуванням, імітація телевізора);
    • магнітні контакти (геркони) на дверях будинку, тераси та підвалу;
    • датчики розбиття скла на всіх вікнах;
    • датчики вібрації;
    • інфрачервоні датчики руху усередині приміщень;
    • кнопкові детектори пограбування у важливих місцях (у спальні, біля вхідних дверей, на робочому столі тощо);
    • сигнал тривоги та сигнальна миготлива лампочка високо на зовнішній стороні будівлі;
    • будову постановки на охорону (блокуючий замок із пристроєм управління);
    • інші системи.