+38 (097) 000-00-00, (095) 000-00-00

Виберіть свою мову

    Електромонтажні роботи в громадських установах

    Стандарти стосуються додаткових вимог до монтажу низьковольтних систем для робочих приміщень, приміщень і систем спеціального типу, які повинні дотримуватися в спеціальних умовах, при виняткових впливу навколишнього середовища або умовах експлуатації. Стандарт стосується електроустановок в будівлях, призначених для розміщення людей.

    Громадські установи та робочі місця

    Спеціальні вимоги відносяться до електричних установок або частинам конструктивних установок громадських приміщень і робочих місць, таких як:

    • театри, кінотеатри;
    • місця зборів і актові зали;
    • виставкові зали;
    • спортивні споруди;
    • торгові приміщення;
    • ресторани;
    • готелі;
    • навчальні заклади;
    • автостоянки;
    • підземні гаражі;
    • аеропорти, залізничні вокзали;
    • робочі місця.

    Наведені тут приклади відносяться до будівель і робочих місць, оснащеним електричними системами і обладнанням, де знаходиться велика кількість людей.

    Що необхідно дотримуватися?

    Для того щоб люди не наражалися на небезпеку через електрообладнання, розміщеного в будівлях, необхідні спеціальні заходи, які вказані в чинному стандарті. Тому до відомим захисним заходам, а також в разі особливих пожежних ризиків, частково більш суворим вимогам до вибору та встановлення електрообладнання, до вибору кабелів і ліній, а також до систем освітлення застосовуються додаткові вимоги.

    Неможливо перелічити всі спеціальні вимоги, яких слід дотримуватися в конкретних випадках. Незалежно від цього, вимоги, які є основою для установки всіх електричних систем і устаткування, завжди застосовуються в цілому. Тут також діє принцип, згідно з яким специфікації завжди застосовуються додатково, якщо необхідно врахувати додаткові вимоги. Тому завжди рекомендується ознайомитися зі стандартом. Щоб полегшити роботу користувача в конкретних індивідуальних випадках, область застосування була адаптована до єдиних типових будівельним нормам. Однак в разі сумнівів слід проконсультуватися з відповідальним органом з нагляду за будівництвом.

    Важливі характеристики

    Для захисту від зовнішніх впливів і механічних пошкоджень сторонніми особами розподільники повинні бути розміщені в окремих приміщеннях або додатково захищені, наприклад, облицюванням з усіх боків з листового металу або механічно міцного вогнестійкого матеріалу.

    Вимоги стандарту в цілому застосовні до захисних заходів. Крім того повинна бути можливість виміряти опір ізоляції в распредкоробкі; для перерізівпровідників менше 10 мм² це повинно бути можливо без від'єднання нульового провідника.

    У разі особливих пожежних ризиків електрообладнання, що не вимагається в громадських приміщеннях і на робочих місцях, повинно мати можливість відключення, наприклад, в торгових і виставкових залах, їдальнях і кімнатах відпочинку. Електродвигуни повинні бути захищені від неприпустимо високих температур і захищені від блокування.

    Необхідно додатково закріпити тимчасово необхідне обладнання, наприклад, розподільники розеток. Кабелі та лінії повинні бути закріплені на стіні з механічним захистом, але при цьому повинна бути можливість легко перевірити їх. Для багатожильних кабелів необхідно дотримання ряду інших умов, як наприклад, прокладка на негорючих поверхнях, все ланцюга кабелю повинні бути комутованими або відключаються за допомогою вимикача.

    Пристрої, що вимикають для електроустаткування повинні бути розташовані на мінімально можливій відстані від ввідного кабелю в будівлю.

    Для кабелів і ліній в спортивних спорудах, театрах і актових залах вилки і розетки повинні мати особливо міцну конструкцію.

    Точки перемикання систем освітлення повинні бути захищені від несанкціонованого включення. Світильники повинні бути розподілені за кількома ланцюгах. Пристрій залишкового струму може одночасно живити тільки одну кінцеву ланцюг, щоб у разі несправності вони не відключилася повністю.