Для великих будівель електромонтажні роботи повинні плануватися з особливою ретельністю, так як помилки в плануванні можна виправити тільки згодом, доклавши великих зусиль. Зокрема, площа, необхідна для електричних операційних, повинна бути визначена у співпраці з архітектором на ранній стадії.
Розподільні пристрої, трансформатори понад 1 кВ, блоки живлення з батареями і т.д. зазвичай вимагають окремих приміщень з вогнестійкими стінами, стелями і протипожежними дверима. Технічні умови для цього можна знайти у відповідному державному приписі з будівництва операційних залів для електроустановок. Основою для планування проекту є підключена навантаження всіх споживачів електроенергії і коефіцієнт одночасності.
Приклади вимог до потужності
- для освітлення в адміністративних будівлях – 15 Вт / м²;
- готельний номер без кондиціонера – 3,5 кВт;
- кондиціонований готельний номер – 4,5 кВт.
У зв'язку з різними типами використання навряд чи можливо отримати загальне застосування значення. Слід зазначити, що кондиціонування повітря, зокрема, робить вирішальний вплив на потребу в електроенергії.
У будівлях з декількома поверхами низьковольтні головні розподільні пристрої повинні розташовуватися безпосередньо один над одним, щоб їх можна було живити через вертикальну шахту головної лінії.
У перекриттях поверхів слід передбачити досить великі поглиблення для шахти основної лінії, окремо для ліній електропередач, телекомунікаційних ліній і резервного живлення, щоб уникнути взаємних перешкод. Після установки поглиблення повинні бути правильно закриті.
Горизонтальна прокладка кабелів здійснюється в бетонних шахтах, кабельних решітках або кабельних лотках. Кабелі в оболонці також прокладаються в кабельних лотках від підлогових розподільників в шахті головної лінії до розподільників вузлів.