+38 (097) 000-00-00, (095) 000-00-00

Виберіть свою мову

    Енергозберігаючі лампи

    Енергозберігаючі лампи – це компактні люмінесцентні лампи з вбудованим баластом та класичним цоколем, завдяки чому їх можна використовувати замість ламп розжарювання. Компактні люмінесцентні лампи – це особливо маленькі люмінесцентні лампи. Трубка, в якій відбувається газовий розряд, менша, ніж в інших люмінесцентних лампах, і для економії місця зігнута або складена в кілька разів, звідси і приставка "компактна".

    Баласт – це пристрій, необхідний обмеження струму в газорозрядних і люмінесцентних лампах. У разі енергозберігаючих ламп електронний пускорегулюючий апарат вбудований у лампу. У цьому випадку лампа може працювати безпосередньо від мережі.

    Функції компактних люмінесцентних ламп переважно такі ж, як і у звичайних люмінесцентних ламп. Однак вони працюють при вищому внутрішньому тиску, ніж звичайні люмінесцентні лампи, тому вони менші і мають більш високу яскравість свічення. Підвищення тиску або випаровування ртуті відбувається при включенні лампи за рахунок попереднього нагрівання катодів або ниток розжарення та подальшого саморозігріву. Саме тому компактні люмінесцентні лампи не одразу досягають своєї повної яскравості.

    Переваги і недоліки

    Перевагою енергозберігаючих ламп є їхня висока світловіддача – близько 60 лм/Вт. Вони приблизно в п'ять разів ефективніші за лампи розжарювання і вимагають набагато менше електроенергії для досягнення тієї ж яскравості. Вони також служать дуже довго, інформацію про термін служби зазвичай можна знайти на упаковці.

    Оскільки при однаковій світловіддачі люмінесцентні лампи виділяють менше тепла, ніж лампи розжарювання, при використанні енергозберігаючих ламп світильник може забезпечити більший світловий потік, незважаючи на обмежену потужність лампи. Таким чином, світильники можуть бути легко доведені до яскравості 100-ватної лампи розжарювання за допомогою 20-ватної енергозберігаючої лампи, якщо забезпечене достатнє охолодження енергозберігаючої лампи.

    Найбільшим недоліком багатьох енергозберігаючих ламп є їхня яскравість, яка залежить від температури. Вони розвивають свою повну яскравість лише після 1-2 хвилинного прогріву, невдовзі після включення вони досягають лише від 50% до 80% своєї кінцевої яскравості. Це несприятливо для ламп, які потрібні лише на короткий час (наприклад, у коморах, на сходових клітинах та у освітленні доступу, контрольованому датчиками руху). Ще одним недоліком енергозберігаючих ламп є те, що вони спочатку не можуть використовуватися у поєднанні із звичайними димерами. Енергозберігаючі лампи зі спеціально адаптованим електронним пускорегулюючим апаратом можуть змінювати струм лампи для досягнення контролю яскравості лампи.