Розумні пристрої можуть додати абсолютно новий рівень зручності, задоволення та безпеки до вашого будинку. Але з урахуванням усіх вимог, які ми висуваємо до наших інтернет-з'єднань у наші дні, ви, можливо, ставите питання, чи впорається ваша мережа із завданням забезпечення достатньою швидкістю зв'язку підключеного будинку.
Розумні будинки не такі вимогливі до мережі, як ви могли б подумати. Давайте розглянемо, що таке розумний будинок, яка швидкість необхідна для його харчування, а також способи отримання максимальної віддачі від вашого підключення та використання переваг розумних технологій.
Розумний будинок – це модний спосіб позначення будинку із підключеними до Інтернету приладами. Типові розумні пристрої пов'язані з безпекою, енергозбереженням та зручністю, а багато хто з них може керуватися за допомогою розумних колонок, оснащених цифровими помічниками.
За наявності достатньої кількості таких пристроїв різні функції вашого будинку можуть почати працювати разом дивним чином, наприклад, ви можете увімкнути світло та встановити ідеальну температуру в термостаті прямо перед вашим приходом додому з роботи. А завдяки таким технологіям, як супутниковий інтернет та мобільні точки доступу, ви зможете користуватися цими перевагами навіть у сільській місцевості чи місцях, де немає високошвидкісного кабелю.
Існує кілька типів інтелектуальних пристроїв, які можна додати до свого житла, не вдаючись до серйозних переробок. Лампочки легко замінити, а розумні стовпчики можна підключити до мережі.
Ось деякі з найпопулярніших типів інтелектуальних пристроїв, які можна встановити в будинку:
- камери;
- відеодомофони;
- термостати;
- дверні замки;
- детектори диму;
- лампочки;
- розумні колонки;
- цифрових помічників.
Скільки швидкості Інтернету вам справді потрібно?
Який вплив на вашу домашню мережу вплинуть на всі ці додаткові пристрої? Здебільшого не дуже велике. Більшість пристроїв розумного будинку не вимагають дуже швидкого з'єднання. Термостати та лампочки дійсно потребують доступу до мережі тільки для отримання команд з вашого телефону або панелі керування, тому безперервна передача даних не така вже й велика.
Однак із цього правила є один великий виняток – камери. Камери дверного дзвінка та інші розумні камери, які завантажують фото- або відеофайли, потребують більшої пропускної здатності. Камера може використовувати до 4 Мбіт/с для завантаження HD-відео 1080p. Якщо у вас одночасно завантажується кілька таких камер, ви можете швидко максимально використовувати повільне з'єднання, не залишаючи пропускну здатність інших видів діяльності.
Навіть без камер необхідно враховувати загальну кількість одночасно активних пристроїв у вашому будинку, включаючи смартфони та комп'ютери. Хоча "розумні" пристрої не обов'язково використовують багато пропускної здатності окремо, у великій кількості вони можуть поставити крапку у вашому з'єднанні та уповільнити роботу інших пристроїв, таких як "розумний" телевізор.
Як загальну рекомендацію додайте близько 5 Мбіт/с до вашого інтернет-плану на кожні десять або більше смарт-пристроїв, і ще 5 Мбіт/с, якщо ви плануєте встановити камери. Це має дати вам хорошу відправну точку, а далі ви можете коригувати.
Як отримати максимальну віддачу від вашого підключення
Один із способів знизити споживання інтернету пристроями розумного будинку – зменшити кількість використовуваного ними з'єднання. Ви можете налаштувати камери на запис відео з нижчою роздільною здатністю, що може суттєво вплинути на ситуацію. Інші пристрої часто мають налаштування, які дозволяють регулювати частоту доступу до Інтернету.
Якщо ви не хочете йти на компроміс при використанні смарт-пристроїв, ви завжди можете зателефонувати до свого провайдера і домовитися про більш високу швидкість. Також ви завжди можете перейти до нового провайдера, який пропонує більш високу швидкість.
Якщо ви просто хочете додати пару пристроїв або перетворити свою квартиру на повністю підключений будинок майбутнього, у вас є безліч варіантів. А зі зростанням швидкості інтернету та відносно низькими вимогами до "розумних" пристроїв це ще ніколи не було так просто.