+38 (097) 000-00-00, (095) 000-00-00

Виберіть свою мову

    Мережева безпека будівлі

    Безпека будівлі – це захист життя користувачів, а також матеріальних цінностей та технічних систем, що знаходяться в будівлі, від шкідливих впливів та зламів. Відносно новою є форма злочинності, яка останніми роками стає все більш поширеною через швидкий розвиток технологій передачі даних та Інтернету – кіберзлочинність. Це означає, що кількість атак на компанії та будівлі з метою шпигунства за даними та заподіяння шкоди інфраструктурі зростає. Зловмисники намагаються проникнути в інфраструктуру даних за допомогою цілеспрямованих атак хакерів. Тому в даний час мережева безпека набуває все більшого значення.

    Кіберзлочинність

    Основою для послуг систем "розумного будинку" є дані клієнтів, які вимагають особливого захисту. Поряд із зростаючим поширенням цифрових мереж у всіх сферах життя, кіберзлочинність вважається однією з областей зростання. Кібератаки стають дедалі прибутковішою сферою бізнесу для злочинців. Жертвами кіберзлочинців стають не лише великі організації та компанії. Усі приміщення, компанії та будівлі, які будь-яким чином підключені до Інтернету, можуть бути атаковані.

    Малі підприємства та компанії особливо часто стають жертвами кіберзлочинців, навіть якщо їх дані нібито нікому не потрібні. Наскільки небезпечною може бути втрата персональних даних, стає ясно, коли вони раптово виявляються паралізованими після кібератаки з використанням шкідливого ПЗ, занесеного в систему, нерідко, наприклад, для отримання викупу. Те саме стосується і будівель будь-якого типу, зокрема, до "розумних будинків". Для захисту від таких атак зазвичай існуючого брандмауера та звичайних антивірусних сканерів не завжди достатньо. Для захисту від кіберзлочинних атак необхідні цілеспрямовані превентивні заходи, щоб запобігти виникненню таких випадків у "розумному домі" насамперед.

    Заходи щодо підвищення безпеки розумного будинку

    Загалом можна стверджувати, що ризики безпеки виникають, перш за все, з інтеграції різних систем, які часто поєднуються один з одним у "розумному домі". Ринок заплутаний безліччю частково конкуруючих систем розумного будинку, тим більше, що єдиної стандартизації досі немає.

    Необхідно проводити різницю між інтелектуальними системами, об'єднаними в мережу через Інтернет речей та системами "розумного будинку" (технологія систем будівель), які також можуть реалізувати автоматизацію будівлі без підключення до Інтернету. Таким чином, існує два основних способи використання інтелектуальних функцій будівлі.

    Превентивні заходи проти кібер-атак

    Основний ризик кібербезпеки становлять системи "розумного будинку" та пристрої, об'єднані в мережу через Інтернет речей. Перед вибором системи рекомендується уважно вивчити її, особливо якщо управління знаходиться у "хмарі" виробника. Крім того, доступність не завжди може бути гарантована, оскільки сервери та інтернет-з'єднання можуть вийти з ладу, що призведе до непрацездатності "розумного дому". З точки зору безпеки важливо забезпечити, щоб якнайменше даних розкривалося стороннім.

    Будівля, обладнана "розумним будинком", забезпечує високий рівень комфорту та енергозбереження. У той же час необхідно приділяти увагу безпеці даних і, отже, функціональній безпеці, щоб дані, що генеруються в будівлі, не були використані зловмисниками.