+38 (097) 000-00-00, (095) 000-00-00

Виберіть свою мову

    Передача даних в системах розумного будинку

    Про розумний будинок можна говорити, коли системи, пристрої та робочі елементи електрообладнання, які використовуються в будівлі, включаючи освітлення, системи опалення, кондиціонування і вентиляції, ролокасети, комунікаційні, мультимедійні та охоронні технології і, не в останню чергу, побутові електроприлади, об'єднані між собою в мережу і можуть бути запрограмовані на виконання певних завдань, а також можуть управлятися через Інтернет за допомогою додатків.

    На ринку представлено безліч рішень для "розумного будинку". Загальним для них є те, що різні компоненти, навіть з різних галузей, об'єднані в мережу через певні засоби передачі даних і можуть спілкуватися один з одним, що створює особливі переваги. Для загального уявлення корисно розмежувати безліч рішень для "розумного будинку" в залежності від шляху передачі даних. Основними засобами передачі даних для обміну даними є: кабелі передачі даних, радіосистеми і зв'язок по існуючим силовим кабелям.

    Кабель передачі даних – мідний або оптоволоконний?

    Найважливішим і технічно найбільш безпечним видом мережевої взаємодії є з'єднання всіх компонентів за допомогою кабелю. У той же час, існуючі системи автоматизації будівель, особливо відомі шинні системи, в основному використовують кручені мідні кабелі для передачі даних в нових будівлях (хоча все шинні системи тепер можуть управлятися і по радіоканалу). Оптоволоконні кабелі, тобто кабелі зі скловолокна або пластику, в основному використовуються в промисловому секторі для передачі даних, в будівельному секторі та особливо в житлових будинках вони зустрічаються досить рідко.

    Радіосистеми в різних частотних діапазонах

    Серед безлічі систем "розумного будинку", представлених на ринку, більшість використовує радіопередачу в чотирьох частотних діапазонах, затверджених для цих цілей: 433 МГц, 868 МГц, 2,4 ГГц і 5 ГГц. На практиці радіо має багато переваг, наприклад, при неможливості прокладки подальшої проводки в існуючих будинках, але, з іншого боку, воно може викликати і проблеми.

    Зв'язок з існуючим силовим кабелям

    За допомогою зв'язки по лінії електропередачі високочастотні дані можуть передаватися за існуючими силовим кабелям шляхом модуляції на частоту 50 Гц мережевого струму. При установці ліній електропередач необхідно застосовувати додаткові заходи, такі як частотні фільтри і фазові з'єднувачі, щоб уникнути перешкод і гарантувати, що дані залишаються в будинку або квартирі і не поширюються безконтрольно. Такі системи поки не дуже поширені і в даний час використовується в основному для розширення інтернет-з'єднань через лінію 220 В. Така технологія включає також технологію "Інтернет з розетки".