+38 (097) 000-00-00, (095) 000-00-00

Виберіть свою мову

    Управління системами розумного будинку

    Існує безліч варіантів управління та моніторингу систем "розумного будинку", які стають все більш різноманітними в міру розвитку технології. Насправді склалися чотири концепції роботи, описані нижче.

    Системи голосового управління

    Розумним будинком можна керувати і за допомогою прямих голосових команд практично без рук, що дозволяє використовувати його і людям з обмеженою рухливістю. Компанія Apple розробила голосовий помічник Siri для управління смартфонами. Компанія Microsoft випустила "Cortana", а за допомогою "Google Now" та "Google Assistant" пристроями Android також можна керувати голосом. Найвідомішим голосовим помічником в даний час є "Amazon Alexa", який вже інтегрований у багато продуктів, а також вже використовується для управління цілими системами розумного будинку, зокрема, для управління освітленням, управління жалюзі, регулювання температури та багато іншого. Відповідні світлодіодні лампи можуть керуватися безпосередньо через нього. Все, що потрібно – це голосова команда.

    Смартфони та планшети

    Коли думаємо про мобільні засоби управління, очевидно використовувати широко поширені сенсорні екрани мобільних пристроїв з комп'ютерної та телекомунікаційної індустрії. За допомогою відповідних програм смартфони та планшетні комп'ютери також можна використовувати для управління "розумним будинком". Існують також смарт-годинник, який також підходить для цих цілей.

    Використання смартфонів має багато переваг, наприклад при пошуку складних світлових сцен. Але є й певні недоліки, оскільки для простого увімкнення світла через смартфон завжди потрібно кілька кроків. Спочатку необхідно розблокувати мобільний пристрій, вибрати та запустити відповідну програму. Тільки після цього можна керувати необхідною функцією. Тому в даному випадку, незважаючи на можливість керування через програму, без кнопок можна обійтися лише у виняткових випадках.

    Сенсорні дисплеї

    Для того, щоб зробити управління ще більш зрозумілим для звичайних користувачів, все більш затребуваними ставали нові концепції управління. Нові можливості для рішучого покращення чіткості керування пропонують сенсорні дисплеї, які можуть бути встановлені на стіні на висоті перегляду.

    Залежно від необхідної функції, необхідні кнопки та повзунки можна викликати з меню на екрані, наприклад, для увімкнення або вимкнення світла та регулювання яскравості. Сенсорні екрани сьогодні доступні в широкому діапазоні розмірів, від дуже маленьких з діагоналлю 3,5 дюйми до 16-дюймових пристроїв і навіть більших. Ще зручнішими для користувача є мобільні сенсорні екрани, які дозволяють керувати пристроєм навіть зі столу чи дивана.

    Рокерні перемикачі

    Як і класичні вимикачі світла, кнопкові вимикачі також постійно монтуються у розподільних коробках у приміщенні, зазвичай на висоті 1,05 м поруч із дверима. Прогресивний розвиток будівельних технологій дозволяє керувати та встановлювати дедалі більше функцій у будівлі. Ця необхідність призвела до розробки кнопкових вимикачів із великою кількістю клавіш, за допомогою яких можна керувати численними функціями на звичних місцях. Кожна кнопка маркована так, що іноді огляд втрачається, тим більше, що читати часто дуже дрібні написи нижче рівня огляду не зовсім зручно.

    Одним із способів розташування кнопок у будь-якій точці приміщення є використання, наприклад, бездротових кнопок, які не вимагають зовнішнього джерела живлення і тому можуть вільно розміщуватись на поверхнях. Деякі бездротові настінні передавачі поєднують збирання енергії без використання батарей зі стандартом бездротової передачі даних. Вони добре підходять для доповнення чи модернізації існуючих електроустановок.