+38 (097) 000-00-00, (095) 000-00-00

Виберіть свою мову

    Герконові контакти для вікон та дверей

    Герконові контакти (датчик відкриття магнітоконтактний) – це прості, але дуже ефективні пристрої, які є частиною системи сигналізації або контролю доступу «розумного будинку».

    Датчики можуть бути встановлені на вікно в процесі виробництва вікна або придбані окремо та встановлені на вікно або двері. Так як працюють герконові контакти і чому необхідно встановлювати їх у будинку.

    Герконові контакти для вікон та дверей

    Герконовий контакт – один із найпростіших та найефективніших пристроїв для запобігання крадіжкам. Вони коштують не так багато, використовувати їх можна на всіх виробах, що відкриваються. Якщо він вбудований на заводі в раму, то практично непомітні і візуально не впливають на естетику вікна або двері. За принципом роботи це просто магнітні датчики, які інтегруються із системою сигналізації або домашньою автоматикою у «розумних будинках». Небажане відкривання вікна або вхідних дверей призводить до спрацьовування сигналізації. Датчик посилає сигнал до того, як злодій увійде до будинку, а не тоді, коли людина вже перебуває всередині, як у випадку із датчиком руху.

    Магнітні датчики працюють за простим принципом, вони складаються з двох основних елементів: магніту та трубки з контактними проводами, які разом утворюють замкнутий контур. При перериванні електромагнітного ланцюга, тобто. при відкритті вікна, спрацює сигналізація, але лише за умови, що вона увімкнена.

    Ці пристрої можуть бути підключені не тільки до сигналізації, але й використовуватися як елемент розумного будинку, наприклад, через відповідні програми у смартфонах можна перевірити, відчинені або зачинені вікна та вхідні двері.

    Переваги герконових контактів

    Основними перевагами герконових контактів є:

    • універсальність;
    • надійність;
    • доступна ціна.

    Магнітні датчики коштують не так вже й дорого, але для того, щоб вони були ефективними, вони повинні бути об'єднані в мережу із системою сигналізації. Їх можна встановлювати на вікнах, вхідних дверях і навіть на дверцятах меблів. Вони встановлюються на віконну раму зверху і реагують при кожному нахилі вікна, у той час як якщо вони встановлені на рамі знизу, двері можуть залишатися похилими навіть при включеній системі сигналізації.

    Герконові контакти на балконних дверях

    Герконові контакти на віконній або дверній рамі не мають завдання зупинити злодія та захистити будинок від крадіжки, а лише повідомити про це власника та охоронної компанії. Тому такий пристрій найкраще прикріпити до вікна або вхідні двері із захистом від злому, що все одно уповільнить дії злодія і залишить іншим часом на вжиття відповідних заходів.

    Правильно модифіковані та підключені до інтегрованої системи домашньої автоматизації датчики також використовуються для оптимізації опалення. Коли відкривається вікно, в систему надходить сигнал про необхідність зниження температури у приміщенні або

    навпаки. Також можна отримувати від системи інформацію на мобільний телефон, що вікно залишається відкритим, коли всі вийшли з дому.

    Є інші приклади використання герконових контактів. Їхнє функціонування багато в чому залежить від того, на якій системі вони встановлені. Вони є простими електромагнітними датчиками, що реагують на розрив ланцюга.

    Якщо в будинку вже працює система сигналізації або плануєте її придбання, краще купувати вікна або вхідні двері вже з встановленим електромагнітним захистом.